Canon imagePROGRAF PRO-6100S
imagePROGRAF PRO-6100S poate realiza imagini cu lăţime de până la 1.524 mm, cu mare viteză, fiabilitate remarcabilă şi cea mai bună calitate a imprimării fotografice.
Beneficii
• Un nou cap de imprimare mai lat de 32,5 mm, permite tiparire mai rapidă, menținând o calitate ridicată a imaginii obtinute;
• Design ergonomic cu o suprafață plană superioară pentru verificarea tipăririi și un panou de control color cu ecran tactil de 89 mm;
• Conexiune rapidă și configurare facilă a interfaţei locale Wireless LAN;
• Coerența garantată a culorilor prin utilizarea Job-urilor de programare;
• Rezervoare de cerneală de înaltă capacitate;
• Imprimare neîntreruptă la inlocuirea cartuşelor cu cerneală;
Facilități
• Procesare mai rapidă
• Consecvenţă impresionantă
• Funcţionare eficientă
• Înaltă Performanţă
SPECIFICAŢII TEHNICE
Tip imprimantă
Plotter, Format 60 inci, 8 Culori
Tehnologie imprimare
Bubble-jet on demand / Jet de cerneala la cerere
Print Head PF-10 (3 cipuri x 4 culori):
Sistem pentru detectare şi compensare a duzelor care nu acţionează.
±0,1% sau mai puţin
Note:
- Solicită reglaje din partea utilizatorului.
- Pentru calitate maximă, suportul de imprimare trebuie sa fie identic cu cel utilizat la calibrare;
Dimensiune picătură
4 picolitri / culoare
Tehnologie culoare
Canon Lucia PRO Pigment
Sistem culoare
8 culori pigment:
• MC-30 Cartuş de mentenanţă pentru toată seria Pro
Capacitate cerneală
160, 330 sau 700 ml
Viteza maximă de imprimare
Format A0 (841 x 1189 mm)
◦ Hârtie normală (fast): 0:55 min
◦ Hârtie normală (standard): 2:51 min
◦ Hârtie cretată (standard) 1:35 min
◦ Hârtie cretată (înaltă calitate): 2:51 min
◦ Hârtie foto lucioasă (standard) 2:58 min
◦ Hârtie foto lucioasă (înaltă calitate): 4:46 min
• Automat din rolă (ř 170 mm) lăţimea formatului: 254 mm (10 inci), 257 mm (B4), 329 mm (A3+), 356 mm (14 inci), 407 mm (16 inci), 420 mm (A2), 432mm (17 inci), 515 mm (B2), 594mm (A1), 610 mm (24 inci), 841 mm(A0), 1000 mm (B0), 1118 mm (44 inci), 1524 mm (60 inci) ;
• Manual frontal pentru formate debitate: 1 filă cu latimea de min. 203,2 mm, max. 1.524 mm;
Tipuri de suport recomandat
◦ Hârtie standard 80 g/m˛, 90 g/m˛ - Standard paper 80gsm/90gsm;
◦ Hârtie cretată mată 90 g/m˛, 120 g/m˛, 140 g/m˛ - Matt coated paper 90gsm/120gsm/140gsm;
◦ Hârtie cretată extramată 180 g/m˛ - Extra matte coated paper 180gsm;
◦ Hârtie opacă 120 g/m˛ - Opaque paper 120gsm;
◦ Hârtie barieră de înaltă rezoluţie 180 g/m˛ - High resolution barrier paper 180gsm;
◦ Hârtie foto lucioasă 190 g/m˛, 240 g/m˛ - Glossy photo paper 190gsm, 240gsm;
◦ Hârtie foto satinată 190 g/m˛, 240 g/m˛ - Satin photo paper 190gsm, 240gsm;
◦ Hârtie lucioasă cu uscare instantanee 200 g/m˛ - Inst dry glossy paper 200gsm;
◦ Hârtie satinată cu uscare instantanee 200 g/m˛ - Inst dry satin paper 200gsm;
◦ Hârtie foto ultralucioasă 255 g/m˛ - Photo high gloss paper 255gsm;
◦ Hârtie foto semimată 255 g/m˛ - Photo semi matte paper 255gsm;
◦ Hârtie foto perlată 260 g/m˛ - Photo pearl paper 260gsm;
◦ Hârtie foto realistică 210 g/m˛ - Photo realistic paper 210gsm ;
◦ Hârtie foto satinată de greutate mare 300 g/m˛ - Heavy weight satin photo paper 300gsm;
◦ Hârtie comercială pentru probe 200 g/m˛ - Commercial paper for evidence 200gqm;
◦ Hârtie lucioasă pentru probe 195 g/m˛ - Sample glossy paper 195gqm;
◦ Hârtie semilucioasă pentru probe 195 g/m˛, 255 g/m˛ - Gloss sample paper 195gqm, 255gqm;
◦ Hârtie cu finisaj artistic extrafină 250 g/m˛ - Superfine finish artistic paper 250gqm;
◦ Hârtie gofrată premium 225 g/m˛ - Premium embossed paper 225gqm;
◦ Hârtie cu finisaj artistic premium 225 g/m˛ - Premium art paper finish 225gqm;
Recomandate pentru rolă - sus: 20 mm, jos: 3 mm, stânga/dreapta: 3 mm
Recomandate pentru formate tăiate - sus: 20 mm, jos: 20 mm, stânga/dreapta: 3 mm
Finisare
• Cutter rotativ CT-07
INTERFAŢĂ ŞI SOFTWARE
Sisteme de operare compatibile
• MacOS 10.12 Sierra
• MacOS 10.7 Lion
• MacOS 10.13 High Sierra
• OS X 10.8 Mountain Lion
• OS X 10.9 Mavericks
• OS X 10.10 Yosemite
• OS X 10.11 El Capitan
• Windows Vista (32/64-bit)
• Windows 7 (32/64-bit)
• Windows 8 (32/64-bit)
• Windows Server 2008 (32/64-bit)
• Windows Server 2008 R2 (64-bit)
• Windows Server 2012 (64-bit)
• Windows Server 2012 R2 (64-bit)
Sisteme mobile compatibile
iOS & Android
Dispozitive smart si aplicaţii Cloud
Canon PRINT app (iOS or Android);
Pro Gallery Print app (iPad only);
Apple AirPrint;
Google Cloud Print;
Utilitare software incluse
• Accounting Manager Ver.1.2.0 (Windows)
• Device Management Console Ver.1.2.0 (Windows)
• IJ Network Device Setup Utility Ver.1.6.0 (Windows)
• imagePROGRAF Direct Print & Share Ver.2.2.0 (Windows)
• imagePROGRAF Direct Print & Share Ver.2.3.0 (Windows)
• imagePROGRAF PRO-6100S series Full Driver & Software Package (Windows)
• imagePROGRAF PRO-6100S series Media Information File (.am1x file) Version 06
• Media Configuration Tool Ver.1.2.0 (Windows)
• PosterArtist Lite Ver.2.62.00 (Windows)
• PosterArtist Updater Ver.2.62.10 (Windows)
• Print Studio Pro Ver.2.2.2 (Windows)
• Quick Utility Toolbox Ver.2.2.0 (Windows)
• USB 2.0 Host pentru direct print JPEG sau PDF;
• USB 2.0 High-Speed (480 Mbit/sec), transfer în bloc;
• Ethernet 10base-T 100 base-TX Auto-Negociere;
• Wi-Fi n/g/b şi Punct de acces Wireless LAN;
CPU: minim 1,6 GHz / x32 sau x64bit;
RAM: minim 2 GB;
Display: minim 1024 x 768 pixeli / culori 24 biti (true color);
ALIMENTARE, MEDIU & DIMENSIUNI
Certificari
Lucru: aprox. 49 dB (A)
Asteptare: aprox. 35 dB (A)
Temperatura de operare
5 - 35° C.
Umiditate de operare
10 - 90% RH (fără condens)
Dimensiuni (w x d x h)
1999 x 766 x 1168 mm